„Dzika kuchnia” Łukasza Łuczaja łączy w sobie funkcję zielnika i książki kucharskiej. To praktyczny przewodnik po ponad sześćdziesięciu dzikich roślinach jadalnych Polski, takich jak: bez, brzoza, chmiel, czosnek niedźwiedzi, czeremcha, klon, łopian, pokrzywa, podbiał, tatarak i wiele, wiele innych. Każdy rozdział wyjaśnia, gdzie szukać danego gatunku i jak go rozpoznać, które części rośliny są jadalne, podaje informacje na temat okresu zbioru, substancji czynnych i właściwości farmakologicznych rośliny, a także jej tradycyjnego i współczesnego użytkowania w różnych kulturach.
W książce znalazło się sto kilkadziesiąt przepisów na różnorodne potrawy, między innymi: krupnik z nasion babki, nalewkę z owoców barszczu, pierogi z liśćmi bukowymi, japońskie ciasteczka z bylicą, rosyjskie powidło z czeremchy, czyściec błotny po rzepnicku, piwo łopianowe, gołąbki zawijane w liście funkii i szwedzką zupę różaną.
Książka, bogato ilustrowana zdjęciami i rycinami, wzbogacona została o pasjonujące zapiski i rozmyślania autora o miejscu człowieka w przyrodzie oraz poszukiwaniu natury i ucieczki od cywilizacji.

Czym różni się ta książka od wcześniejszej pozycji autora ("Dzikie rośliny jadalne Polski")?:
- skupia się na najważniejszych dla przeciętnego czytelnika gatunkach, ale omawia je bardzo dokładnie
- bardzo bogato ilustrowana (zdjęcia roślin i potraw) i zawiera wiele przepisów
- zawiera najnowsze odkrycia Łukasza

Zachęcamy jednak do nabycia obu pozycji, gdyż "Dzikie rośliny" pomimo że słabo ilustrowane zawierają prawie komplet jadalnych gatunków Polski.
TUTAJ INFORMACJA JAK ZAMÓWIĆ KSIĄŻKĘ
Książka ma 320 stron B5, setki zdjęć.

strona tytułowaSPIS TREŚCI

|| POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ || POWRÓT DO LISTY KSIĄŻEK ||